Sağlık Çalışanlarına 200 Bin Maske Hediye Edildi

Gaziantep'te Bir Kumaş Üretim Tesisinde Koronovirüsü 2 Saatte Içinde %99.99 Oranında Yok Eden Ve Maske Yapımında Kullanılan 'Antiviral Nonwoven Kumaş' Üretildi.

Gaziantep'te, Bir Kumaş Üretim Tesisinde Koronavirüsü 2 Saat Içinde Yüzde 99,99 Oranında Yok Eden Ve Maske Yapımında Kullanılan 'Antiviral Nonwoven Kumaş' Üretildi. Tesisin Sahibi Hasan Gürkan Bayram, Test Aşamalarını Geçen Kumaş Ile Önümüzdeki Günlerde Maske Ve Medikal Tekstil Ürünleri Ile Insanları Virüse Karşı Korumayı Amaçladıklarını Söyledi.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde Faaliyet Gösteren Bir Kumaş Üretim Tesisi, Koronavirüs Salgınının Başlamasının Ardından 6 Ay Önce; Kimyager, Endüstri, Tekstil Ve Biyomedikal Mühendislerinden Oluşan Bir Ekip Kurarak Virüse Karşı Etkili Kumaş Üretmek Için Çalışma Başlattı. Mustafa Dağlı'nın Başkanlık Ettiği 9 Kişilik Ekip, 6 Ay Boyunca Mevcut Kumaşı Virüse Karşı Antiviral Özellik Kazandırdı.

Formülünü Açıklamadıkları Kimyasal Özellik Ile Bütünleştirilen Kumaşın Koronavirüs Ve Diğer Virüslere Karşı Yok Edici Özelliğe Sahip Olmasının Ardından Tesis, Yapılan Çalışmaları Türkiye'de Yeditepe Üniversitesi'nin Yanı Sıra Yurt Dışı Akreditesi Için De Brezilya Ve İngiltere'deki Iki Kumaş Test Merkezine Gönderdi. Burada Yapılan Testlerde De Çalışma Ile Kumaşın Virüsü 2 Saat Içerisinde Yüzde 99,99 Oranında Yok Ettiği Onaylandı.