Baymed Kültürü

Grup kültürümüzün en önemli değerlerinden “eşitlik” ve “fırsat eşitliği” kavramlarından ilham alarak tüm çalışanlarımıza, cinsiyet, yaş, eğitim, deneyimlerine bakmaksızın, aynı bütünün parçası olduklarını hissedecekleri bir çalışma ortamı hazırlamayı değerli buluyoruz. Baymed’de işleri kadın işi erkek işi olarak ayırmıyoruz. En önemli yatırımın insana olan yatırım olduğunun bilinciyle, insanı ve doğayı merkeze alan bir perspektif ile eşitlik, fırsat eşitliği, inanç özgürlüğü, çağdaşlık ve inovasyondan ilham alan bir insan kaynakları bakış açısıyla çalışıyoruz. Her kademede gençlere verdiğimiz destekle sektöre insan kaynağı yetiştiriyoruz.

Haskan şirketler grubunun bir üyesi olarak, ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak için üretim yapmak, en büyük önceliğimiz. 1992 yılından itibaren Bayteks markası ile nonwoven kumaş üreticisi olan grubumuz, 2016 yılında Baymed ile medikal tekstil ürünleri tasarlamak ve üretmek için yatırım yaparak, entegre bir medikal tekstil üreticisi haline gelmiştir.

Tek kullanımlık medikal tekstilin hammaddesi olan SMMS ve laminasyonlu nonwoven kumaş üretimini aynı yerleşke içinde üreten entegre bir tesise sahip olan Baymed, bu özelliği ile bir çok sektör oyuncusundan ayrışmaktadır. Baymed Kilis’te bulunan, Avrupa
standartlarına sahip, 64.902 m2 arazi üzerine kurulu 14.000 m2 kapalı alana sahip tesislerde, %60’ı kadınlardan oluşan 300’ün üzerinde çalışan ile aylık 2 milyon adet steril önlük, 5 milyon adet steril örtü ve 250 bin adet cerrahi set üretimi gerçekleştirerek Türkiye’nin en önemli üreticilerinden biri haline gelmiştir. Yeni tesislerinde Class 10.000 ve 100.000 Temiz Odaları içerisinde yürütülmekte olan üretim süreçlerinin tümü ISO 9001, ISO 14001, ISO 13795, ISO 13485 ve CE Standartlarına uygun olarak yönetilmekte ve izlenmekte olan Baymed, yüksek kapasiteli sterilizasyon parkuru ile güvenilir ve sürekli bir üretim kalitesine sahiptir.

Üretimdeki üç nesil ve 100 yılı aşkın tecrübemizi, entegre tesisler, inovasyon ve yetişmiş insan kaynağı ile kullanarak çoğunluğu Avrupa’da olmak üzere 45’ten fazla ülkeye yayılmış, ihracat odaklı bir bakış açısı geliştirdik. Etkili planlama yapan ve doğru stratejileri üretme yeteneğine sahip profesyonel bir organizasyon yapısı işimizi kolaylaştırıyor. Ortaya çıkan bu güçle, sektörün geleceğine umut veren, ürünler ile sağlığınız için çalışıyoruz.

Günlük 60. 000 adet tek kullanımlık ürün üretiyoruz

Baymed olarak sunduğumuz çözümlerle ameliyathane ekibini giydirerek, hastayı örterek, aletleri sararak ameliyat için uygun
ortam sağlıyoruz. Hastaların ve sağlık çalışanlarının hayatı için sorumluluk taşıyoruz.

Daha Fazlası